Tarihçemiz

Şirketimiz 5 Mart 1976 yılında Sultanhamam'da DORMEKS KUMAŞ SANAYİ VE TİCARET A. Ş. ismi altında kurulmuştur. Kuruluş gayesi erkek yünlü kumaş pazarlama ve dağıtım ticaretidir. Başlangıçta Türkiye'nin en güzide entegre tesislerin birinde yünlü üretimi kapasitesinin tamamının planlama, tasarım ve satış-pazarlamasını üstlenmiştir.

Daha sonra ülkede yünlü üretimi yapan entegre tesislerde çalışmaya devam edilmiştir. Üretilen yünlü kumaşların pazarlanması Türkiye'nin her yerinde bayilikler verilmek sureti ile yapılmıştır. İlerki yıllarda konfeksiyon sanayinin olgunluğa erişmesi sonucu yönünü tamamen hazir giyim üreticilerine çevirerek farklı bir müşteri profili ile çalışmaya başlanmıştır.

1985 yılından itibaren Türkiye'de ithalat konuşulmazken,tasarım ve üretimini yaptığımız kumaşlar İtalya, İspanya, Fransa ve İngiltere'nin en iyi yünlü fabrikalarında markamız olan DORMEKS adı ile gerek yurtiçi gerekse yurtdışında pazarlanmak üzere üretilmeye başlanmıştır.

Tekstil hayatına Sultanhamam'da başlayan DORMEKS, 15. kuruluş yıldönümü olan 1991'de müşterilerine daha yakın olmak ve daha iyi hizmet vermek için Osmanbey'de kendi yerine taşınmıştır.Özgün desen, renk ve kalite anlayışını her zaman ön planda tutup, yıllar içinde kazandığı tecrübelerine işbirliği yaptığı üretim tesislerinin bilgi birikimlerini de katarak çalışmalarını sürdürmektedir.

AR-GE'ye çok önem veren DORMEKS geçmişinden bugüne kadar vazgeçilmez kalite farklılığı ve koşulsuz müşteri memnuniyeti prensibinden hiç ödün vermemiş olup gelecekte de vermeyecektir.

DORMEKS ÜNÜ VE YÜNÜ TARTIŞILMAZ...

 
 
Misyonumuz

DORMEKS kendi markası ile özgün tasarımlarını hazırlarken dünya modasını yakından takip eder. Dünyanın en seçkin ve gelişkin entegre tesislerinde ürettiği yünlü erkek kumaşlarını gerek yurtiçi gerekse yurtdışındaki hazır giyim üreticilerinin hizmetine sunar.

DORMEKS için, koşulsuz müşteri memnuniyeti ile siparişlerin gününde ve dünya kalite standartlarında teslim edilmesi en önde gelen prensiptir.

 
 
Panoramik Gezinti

Aşağıdaki görselin üzerine tıklayarak Osmanbey Mağazamızı 360° panoramik olarak gezebilirsiniz.

Panoramik görüntüyü izleyebilmek için Quicktime programının yüklü olması gerekmektedir.
Eğer Quicktime yüklü değilse programı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

 
 
Basında Dormeks Reklamları

 
 
Fuarlar


 
designed by Webasis